telefon: 694944-855    email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Księgowość

Księgowość jest podstawowym elementem rachunkowości stanowiącą jej część rejestracyjną. Księgowość polega na rejestracji w ujęciu pieniężnym, a niekiedy w ujęciu ilościowym, odpowiednio udokumentowanych zdarzeń gospodarczych, które powodują zmiany w majątku jednostki gospodarującej i źródłach jego pochodzenia. Więcej o Księgowości

Podstawową formą opodatkowania dochodu osób fizycznych prowadzących działalność jednoosobowo lub jako wspólnik spółki cywilnej lub innej osobowej są tzw. zasady ogólne, określone w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Ryczałtem ewidencjonowanym mogą rozliczać się firmy lub spółki jeżeli w roku poprzednim osiągnęły przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej nie większy niż równowartość 150 000 euro.

  • Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu użytkowego - 2,5%

  • Budynki niemieszkalne poz 01 - 2,5%

  • Budynki mieszkalne poz 01 - 1,5%

Jest to podatek od towarów i usług służący do bezpośredniego i natychmiastowego opodatkowania sprzedaży. Pobierany jest on w każdej fazie obrotu. Od surowca do gotowego towaru.

Wszystkie przedmioty wykorzystywane w działalności gospodarczej,których wartość zakupu lub wytworzenia nie przekroczyły 1500zł i dowolnym okresie użytkowania nie wymagają ewidencjonowania. Zakup ich wpisuje się bezpośrednio w koszty.

Księgi Rachunkowe, w roku bieżącym, zobowiązane są prowadzić podmioty gospodarcze jeżeli całkowity przychód z działalności jednoosobowej lub całkowity przychód z działalności prowadzonej w formie spółki cywilnej

Księgowość jest podstawowym elementem rachunkowości stanowiącą jej część rejestracyjną. Księgowość polega na rejestracji w ujęciu pieniężnym, a niekiedy w ujęciu ilościowym, odpowiednio udokumentowanych zdarzeń gospodarczych, które powodują zmiany w majątku jednostki gospodarującej i źródłach jego pochodzenia.

Kontakt

694944-855

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.